Форум національних меншин та корінних народів: у Києві висадили дерева єдності [ Редагувати ]
В Україні вперше відзначили День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Зокрема, у столичному ботанічному саду провели Форум національних меншин та корінних народів. У заході взяли участь понад 300 представників різних культур та спільнот. Репортаж Єлизавети Яковлевої.
Українські народні танці. Легендарний грецький сиртакі.
Музичні оркестри з окупованих територій та представники культур з різних куточків планети.
Давид Саришвар, голова ГО, що поширює східні культури:
Для мене надзвичайна честь представити тут індійський класичний танець. Це моє основне захоплення, з яким я радий поділитися. Ми можемо ділитися своїм досвідом, бачити досвід інших спільнот.
У Ботанічному саду імені Гришка в Києві напередодні відбулося перше святкування Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Зібралися люди в різних етностроях, зазвучали різноманітні народні мотиви. Та об'єднало присутніх те, що всі вони, незалежно від національності та релігій, вважають себе українцями.
Олександр Корнієнко, заступник голови Верховної Ради України:
Я думаю, що ми можемо рухатися в плані законодавства, в плані імплементації цих норм. Але головне для того, щоб ми всі не тільки почули голос один одного на прекрасне гасло: у кожного свій голос, та серце у нас одне. Але щоб наші серця билися в унісон. Щоб далі разом будувати сильну, щасливу, могутню і здорову Україну.
День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття Президент України впровадив своїм указом ще наприкінці минулого року. Головна ідея - укріпити об'єднання суспільства і захистити права національних меншин.
Микола Точицький, міністр культури та стратегічних комунікацій України:
Ніщо без України про Україну. Або ніщо про Україну без України. Насправді це традиція цієї вільної, мужньої, багатоспільнотної нації. І я хотів би ще раз підкреслити, що ми переможемо тільки разом.
Учасники Форуму національних меншин наголошують: багатьом державам є чого в нас навчитися. Наприклад, за роки Незалежності в нашій країні не було жодних серйозних етнічних конфліктів. А зараз представники десятків різних національностей готові боронити рідну землю - Україну.
Олег Немчінов, міністр Кабінету Міністрів України:
І єдині ми в лавах Сил безпеки й оборони. Там нема українців, болгар, румунів, угорців - там всі воїни, які захищають нашу державу. Вони можуть розрізнятися тільки пікселем. Але всі вони політичні українці.
Представники різних культур дали початок ще одній ініціативі - всі разом висадили дві тополі. Ці оспівані й опоетизовані в українському фольклорі дерева стали символічними воротами у "Сад міжнаціональної злагоди". А потім представники кожної зі спільнот укорінили власні зелені саджанці. Грузинська, Азербайджанська, Угорська, Арабська, Чеська...
Ровшан Тагієв, голова об'єднаного конгресу Азербайджану:
Це символ життя, і сподіваємось, що цей парк, цей ботанічний сад і будуть пам'ятать, що тут Азербайджанська діаспора, спільнота теж посадила дерево, і наші нащадки будуть бачити.
Є в цьому саду і кримськотатарське дерево. Як живе нагадування про хай і тимчасову, але болісну втрату анексованого півострова.
Рефат Чубаров, голова Меджлісу Кримськотатарського народу:
Ця війна викристалізувала українську політичну націю. Всі об'єдналися. І зараз проти ворога б'ються всі: люди різних етнічних, релігійних належностей. росія цього не очікувала, і тому вона буде намагатися розколоти. Це нас ще більш укріплює.
Ольга Куришко, Спеціальна Представниця президента України:
Крим є, був і буде залишатися домівкою для корінних народів, для 3-х корінних народів України, національних меншин. І ми знаємо тяглість злочинів російської федерації, які вчиняються протягом багатьох століть. Але як громадянка, вірю в право кожного бути собою, говорити своєю мовою, підтримувати свої культурні, релігійні традиції.
Учасники Форуму засвідчують: бути українцем - це не лише про генетику чи культуру. Це передовсім віра і бажання будувати спільне майбутнє та разом боронити свою землю від ворога.